پرش به محتوا

خدمات ما

خدمات مهندسی

ارائه راه‌حل‌های سیستم کنترل
شرکت سیگما با بهره‌مندی از کارشناسان مجرب با بیش از پانزده سال حضور در صنایع گوناگون از قبیل نفت و گاز، پتروشیمی، سیمان، فولاد و غیره، قادر است با ارائه مشاوره و پیشنهاد راه‌حل‌های مناسب، به تامین نیازهای مشتریان در زمینه اتوماسیون صنعتی پاسخ دهد. تیم مهندسی این شرکت از مهندسان و طراحان تشکیل شده است که با درک دقیق از عملکرد سیستم کنترل یکپارچه و دانش و تجربه لازم، بهترین سیستم کنترل یکپارچه را برای امکانات شما طراحی و پیاده‌سازی می‌کنند. مهندسان سیگما با مطالعه نقشه‌های P&ID، فلسفه کنترل و معیارهای طراحی، فناوری مورد نیاز برای موفقیت پروژه شما را ارزیابی و تعیین می‌کنند.

مهندسی سخت‌افزار
سیگما نقشه‌های متنوعی را در طراحی دقیق بر اساس مشخصات پروژه ارائه می‌دهد. این نقشه‌ها با استفاده از نرم‌افزارهای EPLAN یا AUTOCAD تهیه می‌شوند. طراحی‌ها ممکن است شامل موارد زیر باشند اما به آن محدود نمی‌شوند:

پایگاه داده تجهیزات
تهیه لیست استاندارد تجهیزات برای پروژه.
دیاگرام‌های ابزار و کنترل فرآیند
تهیه دیاگرام‌های حلقه کنترل برای تمام تجهیزات مرتبط با فرآیند.
نقشه‌های معماری سیستم کنترل
نقشه‌های جامع که تمام اتصالات یک خط را نمایش می‌دهند و توضیحات کاملی از همه اطلاعات مرتبط با اتصال به کنترل‌کننده‌های یکپارچه فرآیند و ایستگاه‌های HMI را شرح می‌دهند. اگر فناوری فیلدباس پیاده‌سازی شود، اطلاعات سیم‌کشی نیز در نقشه‌های معماری سیستم ثبت می‌شود.
نقشه‌ها و ساختارهای ساخت و نصب تابلو کنترل
نقشه‌های تابلو که شامل طرح تابلو، جزئیات، ارتباطات و/یا تجهیزات تامین برق می‌شوند.
نقشه‌های سیم‌کشی تابلو کنترل
دیاگرام‌های شامل جزئیات سیم‌کشی و نقشه‌های دقیق‌تر از اتصالات تابلو کنترل.
برنامه‌نویسی PLC
سیگما راهکارهای اختصاصی را برای تأمین نیازهای اتوماسیون شما ارائه می‌دهد. مهندسان و تکنسین‌های ما با شما همکاری می‌کنند تا آخرین فناوری را در سیستم کنترل کارخانه‌تان یکپارچه کنند. کارکنان ما به شدت با تیم شما همکاری می‌کنند تا تعیین کنند چگونه سیستم کنترل فرآیند شما باید عمل کند و این افکار را به طراحی کلی سیستم کنترل ادغام کنند.

 

ساخت تابلو کنترل

سیگما انواع مختلف تابلوهای کنترل و الکتریکی را به طور خاص برای استفاده در پروژه‌های اتوماسیون صنعتی ارائه می‌دهد. این شرکت دارای توانمندی در مهندسی، طراحی و تولید تابلوها بر اساس نیازهای منحصر به فرد فرآیند یا سیستم کنترل شما می‌باشد. تابلوهای کنترل سفارشی می‌توانند مطابق با طراحی خاص شما ساخته شوند و سیگما همچنین می‌تواند در طراحی و تجمیع تابلوی شما کمک کند. به علاوه، سیگما ویژگی‌های طراحی نوآورانه ارائه می‌دهد که نصب تابلو را آسان‌تر می‌کند و فضای داخلی تابلوها را ایمن و منظم نگه می‌دارد.

راه اندازی

سیگما یک سابقه قوی در نصب و راه‌اندازی سیستم‌های اتوماسیون صنعتی دارد. در این زمینه، سیگما با موفقیت فعالیت‌های زیر را در پروژه‌ها انجام داده است:

بررسی تجهیزات: پس از طراحی و ساخت همه تابلوها در کارگاه، تجهیزات یک آزمون تأیید کارخانه (FAT) را طی می‌کند تا اطمینان حاصل شود که عملکرد صحیحی دارند. در این مرحله، همه تجهیزات، شامل سخت‌افزار، نرم‌افزار و تعامل بین دوتایی، به دقت بررسی می‌شوند. بررسی تجهیزات شامل تأیید می‌شود که تجهیزات الکتریکی و مکانیکی به‌طور کامل متصل هستند و می‌توانند تحت سیستم کنترل عمل کنند. نمایندگان از پیمانکار الکتریکی، پیمانکار مکانیکی (اگر مربوط باشد) و نماینده مشتری باید حاضر باشند تا عملکرد صحیح تجهیزات را تأیید کنند.

راه‌اندازی فرآیند: راه‌اندازی فرآیند پس از بررسی و راه‌اندازی تمام تجهیزات آغاز می‌شود. این شامل کمک به اپراتورهای کارخانه در تولید اولیه، نظارت بر عملکرد سیستم کنترل، عملیات تنظیم دقیق، نظارت بر شرایط هشدار، تأیید جمع‌آوری داده و ثبت تغییرات برای مستندسازی دقیق می‌شود.

 

تامین تجهیزات

این شرکت با بهره‌گیری از منابع متنوع از تأمین‌کنندگان بین‌المللی و تولیدکنندگان معتبر داخلی، تجهیزات مختلف سیستم کنترل، تجهیزات ابزاردقیق و تجهیزات سیستم هشدار و خاموش‌سازی آتش را به شکل اصلی از انواع برندها تهیه می‌کند. عملیات تأمین این اقلام شامل:

1. تأمین تجهیزات سیستم کنترل
2. ارائه تجهیزات ابزاردقیق، از جمله فرستنده‌ها، سوئیچ‌ها، فشارسنج‌ها، تجزیه‌کننده‌ها و شیرهای کنترل
3. تأمین تجهیزات سیستم هشدار و خاموش‌سازی آتش می‌پردازد.

آموزش

بخش آموزشی شرکت سیگما، با استناد به تجربه و مهارت کارشناسان و مدرسان خود، دارای توانایی توسعه و ارائه دوره‌های آموزشی در حوزه اتوماسیون صنعتی می‌باشد، که تمام جنبه‌های سخت‌افزار و نرم‌افزار را به شکل تطبیقی با نیازها و درخواست‌های مشتریان پوشش می‌دهد. بعد از امضای قرارداد، جزئیات دقیق دوره‌ها ارائه خواهد شد.

سه دوره متمایز تدوین خواهد شد، از جمله دوره مهندسی، عملیاتی و نگهداری. دوره مهندسی در دفتر فروش تدریس خواهد شد، در حالی که دوره‌های عملیاتی و نگهداری در محل مشتری اجرا خواهند شد. برخی از دوره‌های انجام شده برای ستوان‌های پروژه شامل موارد زیر می‌شوند:

– آموزش به اپراتورها برای اجرای عملیات سیستم
– آموزش گروه نگهداری برای اشکال‌زدایی و نگهداری سیستم
– آموزش مهندسان برای پیکربندی و برنامه‌نویسی سیستم.

دیدگاهتان را بنویسید